Ciekawostki

Apple prezentuje swój nowy produkt. Czy warto zainwestować w najnowszego iMaca?

Posted by admin

W trakcie tegorocznej konferencji Apple Spirng Loaded zorganizowanej 20 kwietnia zaprezentowano najnowsze dziecko firmy Apple. To komputer, w całości zbudowany od nowa, na bazie najnowszego procesora M1. Czym charakteryzuje się kolejne dzieło twórców słynnych iMaców? W jakich wariantach można je nabyć? Czy warto postawić na nowego iMaca?

Ciekawy design najnowszego iMaca

Po 8 latach firma Apple prezentuje odświeżony design kolejnego iMaca. Najnowszy model, z zaimplementowanym procesorem M1 to klasyczny komputer All-in-One. Wykonanie zdumiewa. Pierwszą rzeczą, która rzuca się w oczy, jest grubość całości sprzętu, ponieważ wynosi ona zaledwie 11,5 mm. Kojarzy się mocno z iPadem. To nie jedyna cecha wyróżniająca najnowsze dziecko Apple. Poniżej ekranu znajduje się tak zwany podbródek. Ma on istotne zastosowanie, bo wewnątrz niego znajdują się wszystkie wymagane podzespoły. Funkcja owego podbródka sprawia, że całość sprawia wrażenie bardzo cienkiego. Nowy iMac ma również sześć głośników i kamerę służącą do prowadzenia wideokonferencji obsługującą rozdzielczość Full HD. Do ich prowadzenia służy system potrójnych mikrofonów. Różnica między najnowszym modelem komputera od Apple a poprzednimi modelami tkwi również w umiejscowieniu charakterystycznego logo firmy. Pamiętamy, że znaczek firmy znajdował się z przodu. Tym razem znaleźć je można przy pleckach. Firma Apple oddaje nam do użytku siedem wariantów kolorystycznych iMaca. Nowy iMac ma cztery porty. Dwa z nich obsługują standard Thunderbolt, a dwa kolejne klasyczne USB-C. Do sprzętu dołączony jest zasilacz. Warto wiedzieć, że ma on wbudowany port Ethernet. Dzięki temu kabel podłączony do zasilacza zapewni nam nie tylko potrzebną energię, ale i połączenie sieciowe. Przewód główny prezentowanego na wspomnianej konferencji komputera podłączany jest magnetycznie.

Akcesoria dołączane do zestawu

Prócz wyglądu i zastosowanych technologii nowy iMac wiąże się z dedykowanymi peryferiami. Kupując ten komputer, nabędziemy również specyficznie zaprojektowaną klawiaturę i mysz. Zacznijmy od klawiatury. Klawiaturę Magic Keyboard różni od poprzedniczek obecność czytnika Touch ID. Kolorystycznie nie odbiegają od komputera, co sprawia, że całość wygląda schludnie. Myszka Magic Mouse w istocie nie różni się od poprzednich wersji spotykanych przy iMacach.

Nowy iMac i jego specyfikacja

Poza nietypowym wyglądem iMac cechuje się określonymi parametrami. Zacznijmy od ekranu. Jego przekątna wynosi 24 cali. Obsługuje rozdzielczość 4,5K. Do wyboru mamy dwa warianty tych komputerów. Różnią się od siebie ceną i specyfikacją. Decydując się na tańszy model, uzyskamy sprzęt o 7-rdzeniowym układzie graficznym. Spotkamy się również z 8GB pamięci RAM i pojemnością dysku równą 256GB SSD. Minusem tańszego wariantu jest brak portu Ethernet i okrojona ilość portów z tyłu. Tańsze zestawy zawierają dedykowane peryferia, czyli myszkę Magic Mouse i klawiaturę Magic Keyboard. Droższy wariant cenowy cieszy się 8-rdzeniowym układem graficznym i pamięcią RAM o wartości 8GB. Pojemność dysku jest taka sama jak w tańszym wariancie cenowym. Różnica polega na obecności portu Ethernet i 4 portach, które znajdziemy z tyłu.

Czy warto zainwestować w nowego iMaca?

Wszystko zależy od tego, czy jesteśmy fanami tego typu sprzętu. Zważywszy na specyfikację i brak możliwości rozbudowy nie będzie to sprzęt godny polecenia graczom. Nada się natomiast do wykonywania prac biurowych i obróbki grafiki. Na pewno będzie to gratka dla ludzi zaznajomionych z produktami firmy Apple. Reasumując, polecana jest głównie użytkownikom wykorzystującym komputer do pracy. Niewielkie gabaryty sprzętu i estetyczne wykonanie wpłyną na porządek przy biurku, a wbudowana kamera z obsługą Full HD na jakość przeprowadzanych wideokonferencji. Dla ludzi realizujących zadania w systemie home office to cenna zaleta.